aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Ten TEC 2000 se používá k vyčištění palivové soustavy,ne k pravidelné aditivaci benzínu.Pro tu je právě ten VIF,Wynn´s Petroleum a další přípravky.
Ale hlavně jsi nenapsal,zda se jedná o ojetý vůz,kde je potřeba tu palivovou soustavu vyčistit,takž by to jednorázové použití k něčemu bylo nebo nový.,kde to je k ničemu. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Ringo

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Ringo »

lengy60 píše:Ten TEC 2000 se používá k vyčištění palivové soustavy,ne k pravidelné aditivaci benzínu.Pro tu je právě ten VIF,Wynn´s Petroleum a další přípravky.
Ale hlavně jsi nenapsal,zda se jedná o ojetý vůz,kde je potřeba tu palivovou soustavu vyčistit,takž by to jednorázové použití k něčemu bylo nebo nový.,kde to je k ničemu. :wink:
Ahoj, díky za info, jinak jedná se o auto 10 let staré, takže asi by to nebylo od věci to tímto pročistit a pak používat aditiva, že?
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od NOVON »

ringo: Tak procisti pripravkem od STP (ten mam vyzkouseny,ze fakt funguje) a pak trebas pouzivej VIF.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
DEXTER
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 23, 2014 18:44
Bydliště: Mechov ( Brno-venkov )

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od DEXTER »

Napíšu zde své zkušenosti.
VIF SBA používán do Š Fabia motor BUD 1,4 16 V 59 kW. Používán při každém tankování. Dávám trošku více než je v návodu.
Motor je více ostřejší/živější,líp se vytáčí/akcelerace,lepší odezva na plyn. pedál,klidnější. Spotřebu neměřím/neřeším,při cmrndání převážně kolem komína mě nějaká půldecka ušetřenýho benzínu nespasí.
Škoda Fabia engine BUD 1,4 16 V 59 kW Sunoco SYNTURO GOLD SAE 5W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:V časopise AutoEXPERT 07+08/2016 byl článek mj. i o čistících schopnostech benzinů. Testován byl mj. Shell V-POWER Nitro 95, Eurooil Optimal 95E a - a proto to dávám sem - aditivum VIF....

Po 60-ti hodinách provozu odstranil benzin Optimal 49,5% úsad (z 206-ti mg na 104mg), V-POWER 34% (ze 145-ti na 95mg) a běžné palivo s VIFem 96% úsad (z 380-ti na 15mg).

Jinak běžný neaditivovaný benzin může "vytvořit" na ventilech po těch 60-ti hodinách až 4mg úsad.

Jo, a potřebnou akreditaci pro testování podle dokumentu WWFC má u nás společnost SGS a její motorová zkušebna v Kolíně, kde je nejen motor M102, ale i novější čtyřventilový M111 a i přímovstřikový 1.4 TSI 132kW. Cena zkoušky je 110.000Kč bez DPH a je potřeba 230l benzinu....
Já napřed Millers PPE a teď VIFinu používám taky do každého tankování už několik let a spotřebu mám o pár deci na sto nižší (klesala ale postupně - ne skokově) oproti tomu když jsem ji nedával. Spotřebu nesleduji kvůli spotřebě, ale spíše kvůli stavu motoru a její snížení beru jako potvrzení že ten VIF opravdu asi "něco umí" :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Pitris píše:Po 60-ti hodinách provozu odstranil benzin Optimal 49,5% úsad (z 206-ti mg na 104mg), V-POWER 34% (ze 145-ti na 95mg) a běžné palivo s VIFem 96% úsad (z 380-ti na 15mg).
Ano, i já stále aditivuji benzin do svého Pežoutka :wink: Už jsem tu psal a myslím že nejenom já.
Není třeba zvyšovat poměr. Nejlepších výsledků dosahuje aditiv Vif 1:1000.
Přesto jsou motory, kde selhává i aditiv. Např.1,6 THP od PSA. motory FSI od VW. :cry:
Problémy s Peugeot 1,6 THP je pěkně popsán ve SM 50/2016.
Například u motorů 2,0 HDI, také od PSA aditiv Vif, čistí i vstřikovače. Více SM 48/2016.
Aditivem Vif, benzin, či diesel, v doporučeném poměru, se nic, dle mého názoru nezkazí.
Do "prémiových" benzinů, pokud někdy natankuji, nedávám nic. Moje 1,4 potom docela
"zvadne". :)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

svara@ píše:... Např.1,6 THP od PSA...
Když on je spíše od BMW...
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Jerry3 píše:Když on je spíše od BMW...
Vývoj motorů Prince ve společné režii BMW a Peugeot před 15 lety...
Budiš po tvém. Ale na podstatě věci, to nic nemění.
Naposledy upravil(a) svara@ dne úte led 03, 2017 16:27, celkem upraveno 1 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

svara@ píše:Ale na podstatě věci, to nic nemění.
Snad jen to, že když se něco nepovede, tak je to prezentováno jako "francúzky nepodarok", ale hlavně se přitom nesmí zmínit německý podíl na onom zmetku. A to mne už z principu irituje, třebaže jsem čtvrtinou Němec.
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Jerry3: No vidíš. To mě nenapadlo. Ale vnímám to zrovna tak. V tom časopise SM 50/2016,
se také píše o sakra podělanejch motorech v Octáviích 1,8 TSI. A je toho mnohem víc,
co se jim nepovedlo. Nemluvě o dieselgate. A také mám Německý kořeny.
Já jsem si zase s principu koupil Peugota. Nového, abych měl jistotu, že tam někdo přede mnou
něco nepomrvil. Už mě bylo s těch o'd o škodovkách blbě. A Peugeot? Naprosto OK. :wink:
Naposledy upravil(a) svara@ dne úte led 03, 2017 16:29, celkem upraveno 2 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Holt skoro všechno je jinak, než jaká o tom panuje "všeobecná povědomost". :cry: A pokud jde o "motoristickou povědomost" konkrétně v Česku, tak její pravý opak je mnohem blíže skutečnosti. :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

No jo,oni hoši z BMW měli tu tendenci to svést na PSA,ale jaksi pozapomněli,že dávají ty samé motory jak do svých strojů,tak do MINI a lidi si to mezi sebou řeknou. :lol: Na druhou stranu je fakt,že do BMW i MINI je povolen poněkud jiný olej než ten,co do 1.6 THP tvrdošíjně prosazuje PSA. :twisted: A že mají frantíci poněkud zvláštní způsob myšlení je také fakt,nejdřív vyrobí motor pro palivo B95 E10 a když nastanou nějaké problémy,tak předepíší bez bližšího vysvětlení prémiové B98/100. :roll: Řešil jsem to už jednou zde,samozřejmě se to s přibývajícími uživateli motorů 1.2 e-THP řeší i na citroen fóru,kde jeden kolega nalezl nějaké francouzské stránky a tam o tom píše uživatel King of Citroën :mrgreen: s tím,že má informace přímo od zdroje.Kdo umí francouzsky,tak si může počíst,já si musel vystačit se strejdou googlem. :D http://www.planete-citroen.com/forum/sh ... p?t=183112
V podstatě tam píše to samé,co mi sdělil mimo záznam jeden kolega(prodejce) na citroen fóru,když si začali někteří majitelé stěžovat na pocukávání bezprostředně po startu(a to i u atmo 3 válců),tak aniž by se někdo těch dotyčných zeptal,jak s autem jezdí,vydali nařízení používat 98/100,který je až na vyjímky(ONO) aditivovaný ve víře,že tím je problém vyřešen. :shock: No a on není,protože pokud někdo jezdí s očima přilepenýma na PP,aby nedej bůh nevylezla spotřeba o 0.1 l/100 výše,tak mu žádné prémiové palivo stejně nepomůže.Moje dosavadní zkušenosti z provozu jsou takové,že když porovnám Vervu 100,BA 95(Benzina) + Wynn´s a BA 98(ONO)+Wynn´s ,tak s prvně jmenovaným palivem jelo auto nejhůř a i zvukový projev nic moc.Druhá 2 se jeví +- stejně,snad jen o pisl lepší je ta 98 od ONO,ale spíš to je nastejno.O spotřebě nepíši záměrně,protože jsem stávající km najezdil v různých režimech,zatížení a také teď vozím příčníky a nosiče na lyže.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od skodovkar »

Ringo píše:Ahoj, díky za info, jinak jedná se o auto 10 let staré, takže asi by to nebylo od věci to tímto pročistit a pak používat aditiva, že?
Po 10 letech bych vyměnil i palivový filtr, rádo se na něj zapomíná, na fobii to udělalo znatelný rozdíl ve vyšších otáčkách.
svara@
Příspěvky: 204
Registrován: sob pro 17, 2016 20:54

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara@ »

Benzina uvedla na trh nová paliva. Efecta 95, nahradil natural 95. Mají obsahovat nová aditiva
s vysokým čistícím účinkem. 99% omezení tvorby usazenin. podle testů. To by znamenalo,
že lití, jakéhokoli aditiva do tohoto benzinu postrádá smysl. :shock: Si myslím. :roll:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Už jsem o tom psal v jiném (správném :) ) vlákně, že nevím, co si vlastně myslet... :?
post141248.html#p141248
P.S. Stejně zůstanu u doaditivace... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět