aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Keldon »

Ten benzínový VIF (500 ml) je k dostání za 165,- Kč:
http://www.red-rider.cz/red-rider/eshop ... itiv-0-5-L
Jinak pokud máte poblíž prodejnu Mountfieldu, tak ji lze využít jako výdejku s velmi výhodným dopravným (nechat si to na ní poslat). Vyplatí se nechat si poslat i více balení, eventuálně pokud je vás více, tak i 5-litrový plastový kanystr, pak to přijde ještě o hodně více levněji.

Dále nevím, proč tady chlapi řešíte otázku co je lepší, zda Wynns nebo VIF. Za benzínovým VIFem stojí odborné testy kvality benzínu z května a srpna 2014, zveřejněné ve Světě motorů. Kdežto za Wynnsem (o němž nevím, zda byl jako aditivum v benzinu testován) pak subjektivní pocity jednotlivců, které mají pro mně vypovídací hodnotu typu "... jedna paní povídala".
svara

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara »

To máš asi tak. Škoda Fábia také poráží suverénně své konkurenty v testech Světa Motorů, ale
já bych si ji nekoupil.
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od otass »

Keldon píše:Ten benzínový VIF (500 ml) je k dostání za 165,- Kč:
http://www.red-rider.cz/red-rider/eshop ... itiv-0-5-L
Jinak pokud máte poblíž prodejnu Mountfieldu, tak ji lze využít jako výdejku s velmi výhodným dopravným (nechat si to na ní poslat)...
To nedoporučuju, opravdu stresující zážitek. Obrovský chaos, fronta jak na banány, debilní systém výdeje zboží, do toho se pletou lidi, co kupují sekačky a zahradní hadice. Proklínal jsem okamžik, kdy jsem si tam za plné peníze nechal poslat PPLko. Už si nepamatuju ten systém výdeje zboží ze skladu, ale to by nevymyslel ani inspektor Clouseau. Myslím, že to bylo nějak tak, že jsem musel stát ve frontě na pokladnu, kde ostatní platili ty grily a ostatní chujoviny, aby se podíval, že mám zaplaceno předem...
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Durex »

Mike píše:nečekal jsem od toho nic
shodou okolností, se povolila tryska v karburátoru, takže musel ven
dost jsem koukal, že už po 5-6litrech mi zmizely všechny značky na škrtících klapkách a jsou krásné čisté

takže nevím co to dělá s oktany, ale čistí to určitě
No a taky přidám svoji zkušenost. Vifuju Svoje BMW R1150 gs celkem dlouho. Pro neznalé - boxer,vzduch,vstřik pro každý válec a rovněž každý válec má svoji škrtící klapku. Teď jsem byl nucen shodit klapky. Byl to neskutečný kentus. Naopak sem rozdělával pár karb. motorů a klapky a i sedla ventilů krásně čisté. Co z toho plyne? Že na čistotu sacího ústrojí má daleko větší vliv použitý způsob krmení válců než nějaké aditivum. U karburátorových motorů se klapka doslova koupe v benzínu a proto tam najít nějaké usazeniny skoro nejde. Naopak vstřik,který je až za klapkou,tak mlhovina se ke klapce skoro ani nedostane. Ovšem spaliny z otevřeného sacího ventilu chcípnutého motoru krásně ulpí na překážce,jakou zavřená škrtící klapka je. Takže asi tak :D A přímej vstřik je kapitola sama pro sebe ...Tam trpý i ty sedla ventilů
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Já už Wynn's jednu lahvičku vyjel, ale ještě před Millersem PPE před 5-ti lety v Civicu - tam jsem ale neměl ještě možnost nějakého srovnání. Tak to prubnu a příští nádrž a pak v září do Chorvatska dám Wynn's - tam už srovnání bude. Vloni to bylo s Millersem za 7,4l/100km; a jedeme na stejné místo 8)
Od loňského října jsem tam dával VIF a rozdíl oproti MPPE jsem pocitově nepoznal; tak včil Wynn's :shock:
Kdypak valíš do Croatie?Já jedu 5.září do IT. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
peterp
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 30, 2015 12:45
Bydliště: Praha(povodom zo Žiliny)

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od peterp »

Zdravím pánové,taktież som poctivo "vifoval" akonahle sme auto zakúpili ako nové,teraz som prešiel na "milersa", rozdiel nepozorujem,asi preto,ze mam iba 23 000 km,ked ho miniem,skúsim wynns. Mám ale prosbu ohledne tohto čističa . http://citroeny.eu/do-paliva/1918-aditi ... 300ml.html
Píšu tam totiż,že sa má prvý krát použiť po 40 000-coch km. Myslíte,že je skoro ho tam naliať uż teraz po 23 000-coch km?? Ďakujem za názory.☺
1.Citroen Berlingo, 1.6 HDI, 68kW, 2013 /predaný/
2.Citroen C5, 2.0 HDI, 80kW, 2002 /nákupná taška,stále fachčí/
3.Citroen C5, 2.0 BlueHDI,110kW, 2015 /zlikvidoval ukroš na križovatke/
4.Citroen C5 2.0 BlueHDI, 110kW,2017 /miláček,dialničný expres/
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Colommbo »

Tento jediný a jedinečný přípravek bych se nebál použít už včil... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od lengy60 »

Můj názor je,že pokud jsi do teď používal VIF a nyní Millerse,tak je tenhle originální přípravek Citroen zcela zbytečný.Navíc to možná bude stejně jen nějaký přebal čehosi jako např. tenhle přípravek
http://citroeny.eu/do-paliva/108-tec-20 ... cj006.html
který stojí méně a je ho víc.My máme pro benzínové motory také originální přípravek Citroen :lol:
http://citroeny.eu/do-paliva/1920-aditi ... 300ml.html a co vím,tak ho všichni nahradili právě VIF. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Kdypak valíš do Croatie?Já jedu 5.září do IT. :wink:
Dal jsem to do vlákna o Chorvatsku, ať nám tam tohle vlákno neujede taky :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

peterp píše:Zdravím pánové,taktież som poctivo "vifoval" akonahle sme auto zakúpili ako nové,teraz som prešiel na "milersa", rozdiel nepozorujem,asi preto,ze mam iba 23 000 km,ked ho miniem,skúsim wynns. Mám ale prosbu ohledne tohto čističa . http://citroeny.eu/do-paliva/1918-aditi ... 300ml.html
Píšu tam totiż,že sa má prvý krát použiť po 40 000-coch km. Myslíte,že je skoro ho tam naliať uż teraz po 23 000-coch km?? Ďakujem za názory.☺
Pokud si do paliva aditiva přidával od nova, mělo by to být v pohodě. To origo "Aditivum do nafty pro motory HDi originál Citroen" bude něco podobného ale měl bys mít jistotu, že to HDi-čku vadit nebude, ale já bych s tím možná ještě 15tkm počkal a zatím ještě "Mileroval", "Vifoval" nebo "Wynn'soval" :P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od buřtyskřenem »

Dnes vysel v SM clanek : Cisti aditivovane benziny?

Ke zkoušce jako neaditivovany bezny cesky benzin poslouzil( dle prilozenych fotek to lze zcela bezpecne poznat) N95 z Benziny. Tedy benzín, který veznamně při testu znečistil ventily.
Zajimave, Benzina tedy opravdu v tichosti opustila od aditivace bezne N95, která se ještě minuly rok umistila na spicce.

Jinak v testu vyrazne cistil prave Vif :wink:
svara

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Já jsem si nevšiml že by byl testovaný ještě jiný aditiv. Jestliže byl jediný byl snadno nejlepší.
Jsem samozřejmě rád že čistí. Nedával jsem ho 3 roky marně. Věřím, že Vinn's čistí taky,
motor se s ním líp točí a nemá ospalé reakce. To jsou moje zkušenosti z provozu, nikoli
z laboratoře.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Chlapci, příspěvky o Wynn's-u jsem přesunul do samostatného vlákna http://www.oleje.cz/forum/topic5895.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od otass »

peterp píše:Zdravím pánové,taktież som poctivo "vifoval" akonahle sme auto zakúpili ako nové,teraz som prešiel na "milersa", rozdiel nepozorujem,asi preto,ze mam iba 23 000 km,ked ho miniem,skúsim wynns. Mám ale prosbu ohledne tohto čističa . http://citroeny.eu/do-paliva/1918-aditi ... 300ml.html
Píšu tam totiż,že sa má prvý krát použiť po 40 000-coch km. Myslíte,že je skoro ho tam naliať uż teraz po 23 000-coch km?? Ďakujem za názory.☺
Tento přípravek je vyzkoušený na mnoha motorech jako všelék, když diesel začne zlobit. Klidně bych ho dal preventivně ve 40tis, pak třeba v 80tis.km. Samozřejmě, že co nedokáže zachránit, je už na výměnu. Jako běžné aditivum bych ho nepoužíval.
Odpovědět