aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

otass píše:NOx adsorber se to skutečně jmenuje, někde ještě NOx trap.
Tady je důvod, proč jsem se s tím v souvislosti s GDI nesetkal: "NOx adsorbers are experimental technology as of early 2006, and thus extremely expensive. Whether or not this technology will be successfully commercialized is open to question—only time will tell. A NOx trap is used on the Volkswagen Jetta Clean TDI and the Volkswagen Tiguan concepts. Both are projected to be introduced into the American market by 2008." (zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/NOx_adsorber)

Mitsubishi Carisma 1,8 GDI totiž přišla na japonský a evropský trh někdy v r. 1997 nebo 1998. Pro japonský trh tam ale de-NOx kat nebyl, proto měly tamní GDI motory vyšší výkonové parametry.
Kolemjdoucí 684635

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Kolemjdoucí 684635 »

Má smysl lít VIF SBA do dvoutaktu? Mazivostně asi ne, ale zaujala mne eliminace působení biosložek.
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od otass »

Já si nikdy působení biosložek na svém skůtru nevšimnul. Jak by se to mohlo projevit?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Do 2T bych dal VIF při déledobější odstávce, protože tehdy se biosložky "dokáží" z benzinu separovat.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Fahrer »

Jak dlouhá ta odstávka musí být? Na podzim v sekačkách nechávám benzín a na jaře s ním normálně pokračuju.
Návštěvník

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Návštěvník »

Od doby, co je snad už ve všech benzínech líh, mám potíže se zahradní technikou: na 2T motorech strašně rychle odcházejí membrány v karburátorech. Pro pořádek podotýkám, že mám např. dvě motorové pily Sachs Dolmar 119 z r.v. 1974 (jedna jela celá léta, druhá 30 let odpočívala nezprovozněná v origo krabici) a potíže s karburátory začaly až nedávno. Že by "čirou" shodou okolností právě v souvislosti s bio? :evil:
drak

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od drak »

VIF je super, také ho používám, jak do vlastních vozů,tak sekačky a motorových pil Homelite orig USA r.v. 1978 a Husqarna profi r.v. 2009. Vše funguje spolehlivě bez závad.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Fahrer píše:Jak dlouhá ta odstávka musí být?...
Nevím - nejsem chemik, ale kdysi jsem kdesi četl, že po 3 měsících nečinnosti se složky mohou začít separovat. A u bionafty údajně snad už i po měsíci, ale nevím.... nejsem chemik :oops:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Kolemjdoucí 840183

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Kolemjdoucí 840183 »

Návštěvník píše:Od doby, co je snad už ve všech benzínech líh, mám potíže se zahradní technikou: na 2T motorech strašně rychle odcházejí membrány v karburátorech...
Přesně takové problémy máme(!) a kvůli tomu jsem se zeptal...
svara

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara »

Aditivum VIF do benzinu přidávám 3 roky. Do auta i do sekaček. Do sekaček tankuji u místní
čerpačky, auto mi nato nejelo. Ani s VIFem ani bez VIFu. To je oč mi jde. Když natankuji břečku
nepomůže ani VIF. Možná trochu přimaže, možná trochu čistí, ale v kombinaci s tím benzinem
neznámého původu, kdo ví. U auta mě šla spotřeba na tenhle benzin minimálně o 0,5 litru
nahoru na 100 km o proti třeba 95 OMV. Když dám OMV Max Motion 100, je to požitek i bez
veškeré dodatečné aditivace. Moje zkušenost? - Když natankuji slušně řečeno břečku, přidám
aditivum a myslet si, že mám prémiovku - to bych byl bláhový.
Jinak VIF nezavrhuji a do 95 dávám. V přesným poměru podle návodu, předávkování nic podle mých
zkušeností nepřinese. Maximálně líný motor.
Peugeot 207 1,4i TU3 A 54 Kw. Total Quartz ineo ecs 5W/30, po celý rok.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

svara píše:Jinak VIF nezavrhuji a do 95 dávám. V přesným poměru podle návodu, předávkování nic podle mých zkušeností nepřinese....
A o tom by to mělo být - VIF trochu přimaže, trochu pročistí a u benzinu, u kterého se o trochu "nepovede kvalita" ji pomůže trochu zlepšit. Ale z patoku prémiovku neudělá. I já VIF přidávám preventivně a nepatrně nižší spotřebu benzinu beru jako bonus. A mělo by to i eliminovat "bio".
A to pokračování o oleji je zde: http://www.oleje.cz/forum/peugeot-citro ... 5-346.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
svara

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od svara »

U aditiva jde především i o složení. Některá mohou být na bázi kovů, a to jsou potom jedy pro
katalyzátory. VIF odpovídá normě a v případě poruchy motoru v záruce nenajde výrobce v benzinu
nic, co by zmíněné normě ČSN EN 228 odporovalo. Právě z důvodu neseriozních výrobců aditiv jsou
mnohými automobilkami, jako dodatečné přidávání do benzinu zakázané.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Může být. Akorát třeba Wynn's je stejně seriozní výrobek jako VIF....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mike

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Mike »

ač naftař, řešil jsem nyní motor v zahradním traktůrku a ten je benzínový
tak jsem pořídil i benzinový vif
namíchán s polským benzínem od orlenu, plná odlívka na 10ltr, čili 2x větší koncentrace

nečekal jsem od toho nic
shodou okolností, se povolila tryska v karburátoru, takže musel ven
dost jsem koukal, že už po 5-6litrech mi zmizely všechny značky na škrtících klapkách a jsou krásné čisté

takže nevím co to dělá s oktany, ale čistí to určitě
Mike

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Mike »

ten jediný benzinový VIF jsem koupil za 175,- ve Vysočanech
naftový kupuju po kanystrech, protože když jsou doma 3 kamna 8)
Odpovědět