ADITIVA DO BENZINU

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Takže neplatí, ako tu dávnejšie niekto písal, že koncentrácia VIF v rôznych baleniach je rovnaká, len pri menších flaškách predpokladajú, že sa používajú raz za uhorský rok, a tak udávajú v podstate vyššie dávkovanie. Nevadí, beztak používam len ich pollitrovky s +-odporučeným dávkovaním (keď nemám VIF, tak je tam prechodne niečo iné - posledné 2 roky niečo pridávam stále, predtým vždy len dávky po 5000 km).
Pitris píše: Jak uvedl Colommbo. Je to o jiné koncentraci toho kterého přípravku.
V případě VIFu jsem se přímo na to ptal u výrobce....
A inak návštevníkovi bez prezývky by som odporučil pozrieť sa, kolko objemu naozaj obsahujú tie jeho pravidelne kupované prísady 300 ml Liqui Moly (na 75 litrov); mal skúsenosť , že v novej plechovke 5129 bolo iba 250 ml. Keď už tak dumáš o presných koncentráciách Obrázek . Možno tak odrbávajú všade. Tiež by zaujalo overenie, kolko majú v 500 ml piksli, zvlášť keď píšeš že sú dosť drahé (a to LM oproti väčšinou sú, balenia na nádrž s porovnatelnými účinkami za 8-14 EUR).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Mám čerstvou zkušenost ve 3 vozech z čističem od Wynnsu a všechny za 1a. :wink: Poté už jen pravidelná aditivace při každém tankování. :D
Zda se jedná o tentýž výrobek s jinou koncentrací ovšem netuším,ale dá se zeptat dovozce. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Nevím. Já používám tu "delší" cestu. Nižší koncentraci - ale pořád. Do každé nádrže. A byť nyní dávám VIF (i když si ho vždycky přeliju do dávkovací nádobky od "milera"), tak mám podobnou zkušenost jako s tím MPPE. A krom toho to pravidelné přidávání může eliminovat případnou nekvalitnější várku paliva u stojanu....
Ty se ale asi ptáš na trochu něco jiného. Ono ale ty více koncentrované jsou spíš "jednorázy". Dáš teď a další třeba za půl roku. A asi je to tak i koncipované, neboť třeba u toho Millerse by tomu odpovádala i cena - ten "rychlý" na 60l za 200,- a ten "pomalý" na 500l za 500,-. A u VIFu taky. 125ml na 60l za 65,- a 500ml na 500l za 200,- Je ale ještě jedna varianta - prémiové palivo, kdy by to námi přidávané čistící a mazací aditivum už mělo být přímo v tom palivu - Verva, MaxxMotion, V-Power.... (mělo být - a je to dražší).
Pouzivam uz skoro rok tieto jednorazovky a v pohode pre istotu klop klop :mrgreen: Ale ak staci tomu autu tych 50ml ako napriklad udava Miller Petrol Power Ecomax tak si objednam tu flasku 500ml a v pohode.Vsak je to az na 10 plnych nadrzi tych 50ml.No a co sa tyka tych ¨super premiovych benzinov¨mal som tu čest ich uz natankovat.Co sa tyka maxxmotion 95 nejaky rozdiel som nepocitil mozno tak minimalny.A teraz ceresnicka na torte Shell V-Power nitro+ 95 nie absolutne nic len to ze motor bol tichši a ked som si precital na nie jednom fore ze je to obycajna 95 natural tak ma islo od zlosti je*nut!!!No marketing ako svina :mrgreen: Shell to vedel vzdy na zakaznikov + ich body ak netankujes to kamiona ci tanku denno denne tak ziaden ¨slusny darcek¨nedostanes :mrgreen: to iste plati aj o OMV.Ale ak by som nahodou nemal v aute aditiva natankujem skor maxxmotion 95 OMV verim viac.Inak tankujem LUKOIL + aditiva LM za lacny peniaz a myslim ze dost kvalitny natural 95 ktory ma aj vytoc, vsak Popilka nestiha behat k nam do mesta. :mrgreen:
bloke píše:Takže neplatí, ako tu dávnejšie niekto písal, že koncentrácia VIF v rôznych baleniach je rovnaká, len pri menších flaškách predpokladajú, že sa používajú raz za uhorský rok, a tak udávajú v podstate vyššie dávkovanie. Nevadí, beztak používam len ich pollitrovky s +-odporučeným dávkovaním (keď nemám VIF, tak je tam prechodne niečo iné - posledné 2 roky niečo pridávam stále, predtým vždy len dávky po 5000 km).
Pitris píše: Jak uvedl Colommbo. Je to o jiné koncentraci toho kterého přípravku.
V případě VIFu jsem se přímo na to ptal u výrobce....
A inak návštevníkovi bez prezývky by som odporučil pozrieť sa, kolko objemu naozaj obsahujú tie jeho pravidelne kupované prísady 300 ml Liqui Moly (na 75 litrov); mal skúsenosť , že v novej plechovke 5129 bolo iba 250 ml. Keď už tak dumáš o presných koncentráciách Obrázek . Možno tak odrbávajú všade. Tiež by zaujalo overenie, kolko majú v 500 ml piksli, zvlášť keď píšeš že sú dosť drahé (a to LM oproti väčšinou sú, balenia na nádrž s porovnatelnými účinkami za 8-14 EUR).
Spotrebitel sa riadi co je napisane na pixly.Teda ak je tam 500ml malo by byt 500ml ak je 300ml malo by byt 300ml.Samozrejme ze ti nejaky ten pol deci v tej pixly ostane.A ze dnes kazdy ojebava normalka made in Czecho-Slovakia :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Však jsem taky napsal že "by mělo být"....:(
Proto jen to co si tam naliješ tak víš že tam máš. (I když co je v pixli taky vlastně přesně nevíš).... Jen prosím Tě, hned nic nepoznáš; je to na delší dobu než se účinky VIFu nebo jiného projeví.:o
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Ono vec sa ma tak.Ze natural 95 je tankovany na 95% ako premiove benziny aspon ja si to tak myslim teda... je ten benzin cerstvy a nelezi v nadrziach xxx dnov,tyzdnov ci mesiacov :mrgreen:
Pitris VIF sa ti viac paci ako Miller? :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše: Pitris VIF sa ti viac paci ako Miller? :roll:
Páči - nepáči :) VIF je levnější a u Accorda s ním začínám mít postupně stejně dobrou zkušenost jako s MPPE v Civicu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

No nic skusim ten MPPE 500ml a budem davkovat tych 50ml na plnu nadrz.Ak zaboduje ostanem pri nom nadalej ak nie vratim sa k LM :wink:
Do tej flasticky od Millera sa da v pohode naplnit VIFOM? Kedze tam je tam ta odmerka :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Do tej flasticky od Millera sa da v pohode naplnit VIFOM?
No, jde to blbě ale jde to.... Nalít do dávkovače, naklonit jím dolů, zmáčknout láhev a pak ji otočit dávkovačem hore a "nacucnout" to....a zas a zas.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Kubas

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Kubas »

Vše jsem pročetl ale nějak jsem se nedozvěděl co bych chtěl.Po přečtení chci aplikovat čistič benz.systemu od LM tam mám jasno ale nevím jak často :?: .A chtěl bych začít aplikovat Wynn´s do benzinu ale má smysl aditivat 100 oktanový benzín když uvádí že už v něm jsou?A pokud bych ho dopoval aditivem bude to ok??
Dík
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Jednorázový čistič palivového systému aplikuj podle uvážení, stooktanový benzín aditivovat vpodstatě netřeba a pokud už nějaké aditivum přidáš, nic špatného se nestane. Nabízí se otázka, proč tankuješ takové palivo - pro některé motory je N98+ předepsán, ale není-li tomu tak, je to zbytečné. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Kuba
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 11, 2016 10:31

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Kuba »

Ano tankuju 100 oktan mam předepsano 98+ a chip tak dávám pouze 100 a pouze Vervu nebo MOL :wink:
A podle uvážení tj. 2x ročně nic nepokazím.Měl jsem občas horší studené starty tak to chci zkusit a pak už jen přidávat Wynns. :mrgreen:
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

A načo chceš aditivovat 100 oktánový benzín? Však mi aditivujeme len 95 natural.Ja LM lejem pred každým tankovaním.100 oktánový benzín má dosť aditív v sebe.Tak sa rozhodni buď prémiový benzín 95 alebo 100 oktánový ale tie ti neodporucujem z vlastnej skúsenosti...nalej do prázdnej nádrže aditíva a natural 95 a hotovo.Aspon môžeš kľudne spávať že v ňom tie aditíva máš.
Kuba
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 11, 2016 10:31

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Kuba »

Dávám 100 oktan celou dobu protože u nás 98 neměli a na 95 tku to bylo mrtvý :mrgreen: Tak mě zajímalo jestli to vůbec má cenu a po přečtení sem vloženého článku ze světa motorů kde při testech ani ta 100 nečistí tak jako 95+ aditiva mě to zajímalo.O kolik zvedne třeba VIF nebo jiná aditiva okt. číslo??Nebo musím octane booster??
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Tady zmiňovaná aditiva (VIF, Wynn's, Miller's) oktanové číslo nezvyšují, k tomu jsou (?) jiné preparáty.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Kuba
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 11, 2016 10:31

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Kuba »

no předpokládám že na to je octane booster třeba od MO.Ale Wynn´s atd do 100 je ok ne?Na čistění ventilů , vstřiků atd.
Odpovědět