ADITIVA DO BENZINU

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Jestli je to na mě,tak já tankuji výhradně ONO BA 95. :lol: Naposledy jsem bral vyjímečně BA 95 u MOL,která by měla být aditivovaná a dal jsem Wynns stejně. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Laco

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Laco »

Ten dotaz byl tak nějak na každého kdo chce odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Aditivační balíček v těch prémiovkách 98+ vždy obsahuje jak čistící tak i mazací přísady. A mělo by to být v podstatě totéž co tam dodáš když použiješ VIF, Wynn's nebo třeba Millers. Ale - mělo :? Pokud máš předepsáno N98, tak ho ber, ale jestli stačí N95 tak toho prémiovka krom toho že neobsahuje biosložku mnoho nepřinese - když si ten N95 doaditivuješ sám. Ale pokud "cvrkneš" něco i do toho N98+, zřejmě se nic nestane.... ale bude to dražší....
Jinak co vím, tak aditivovaná jsou v 98(a víc) Shell, OMV, Benzina a MOL. V N95 taky, ale tyto 4 značky mají v nabídce i N95 bez aditiv. ONO neaditivuje, a co jde o ten Eurooil, tak N95, N95+aditiva a N98....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Laco

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Laco »

Tak BA 98 Super Plus od EuroOilu je bez aditiv
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Prostě (a zcela obecně) kdo chce mít jistotu, bude palivo aditivovat sám nespoléhaje na to, co teče z tankovací pistole... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od NOVON »

Ja az spotrebuju to co mam,tak zkusim do benalu i nafty neco od FLASH LUBE..
www.ochranamotoru.cz
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Jak chtějí vaši, našim je to jedno. Dělej, jak myslíš... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od NOVON »

colombo: Ja to nedaval jako reklamu,jestli jsi to tak pochopil.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Reklamu jsem nemyslel, jen ve mně úvodní stránka této firmy vyvolává spíš smíšené pocity... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
suchar

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od suchar »

Dobrý den,
pročetl jsem celou diskuzi a docela mě zaujalo přidávání aditiv do benzínu. Chtěl bych začít používat do Fabia 1.2 TSI, najeto necelých 60 tis. km. Můj dotaz tedy zní, zdali mohu používat aditiva do tohoto typu motoru a které by bylo nejvhodnější pro daný typ motoru?

Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Přelouskal-li jsi statečně všech deset stránek, předpokládám, žes odpověď na svou otázku našel a tož jen stručně: neboj se toho! :wink: VIF, Petrol Power Ecomax od Miller's anebo Wynn's. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Máchal »

Dnes jsem úspěšně prolezl STK (napoprvé) a emise auto splnilo s prstem v nose. Nevím, do jaké míry mají vliv aditiva, ale u mě dobrý :wink:
Jinač servisák dělal dvě menší opravy před STK - spínač zpátečky a oba lanovody. Jinač vše OK. Na 17 let staré auto myslím (v rámci možností) dobrý :)
Smoula Mrzout

Re: ADITIVA DO BENZINU VIF super benzin

Příspěvek od Smoula Mrzout »

Zkusenost s VIF super benzin

Mam motor K4M coz je Renault 1,6 16V 77kW. Najeto 190 000 km za 6 let. Pro podezreni z fouknuteho tesneni pod hlavou a jiz ne zcela funkcni lambdy, jsem nechal demontovat palici a pripadne nedostatky odstranit. Na prvnich najetych 100 000 km jsem tankoval Shell W Power, coz je to nejlepsi, co dana znacka nabizi. Po prostudovani X clanku a testu jsem se na zbytek km rozhodl pouzivat Vervu 100 od Benziny, ktera je v dlouhodobych testech snad nejlepsi a citelne lacinejsi nez predesla znacka. Poslednich 40 000 km jsem pridaval VIF super benzin. Motor ztichl a sel jakoby po masle. A ted k te hlave. Firma, co repasovala hlavu se ptala, zda-li jezdim na plyn, protoze gufera na sacich ventilech jsou rozezrana jako u plynaku. Kdyz jsem jim rekl jaky benzin pouzivam, nestacil jsem jim rict o VIF, bylo mi durazne doporuceno, abych nepouzival zadna aditiva. VIF je mozna dobry do ultra levnych a pochybnych benzinu, ale podle me zkusenosti je spise destruktivni.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Taky zkušenost - ale napadlo Tě třeba, že oněch posledních 40tkm si vlastně přeaditivovával :?: Verva 100 už sama o sobě obsahuje mazací a čistící balíček aditiv, a když ho tam VIFem přidáš znovu :?: Ano - na VIFu je psáno že pro zvýšení účinnosti čištění lze dávku zdvojnásobit, ale takto trvale to asi není to pravé ořechové.... Ona se asi dá doaditivovat i "stovka", ale občas. A ano - VIF je určen pro vylepšení vlastností běžných benzinů N95 (a taky to potvrdil i test předloni ve SM), ale posune ho na úroveň právě a jen té "prémiovky". A pak je asi ještě varianta, že se "nepovedla" ona gufírka....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od skodovkar »

To je zajímavá zkušenost. Ale vliv na ně měl i olej a jejich materiál a tam bych za sebe hledal hlavní příčinu, zejména pokud byl problém i s gufery na výfuku :?:
Odpovědět