ADITIVA DO BENZINU

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Zas by to ale bylo moc jednoduchý :twisted:
V jednoduchosti je krasa 8)
bloke píše:Návštěvníku, pýtaš sa ma nato, čo som tu v tom dnešnom príspevku všetko spomenul, a ty si všetko nečítal. Takže ma tu s prepáčením oberáš o čas, lebo nasleduje len DUPLICITA inými slovami. Liqui Moly 5129 existuje len jeden =Motor-System-Reiniger Benzin, ešte aj link som sem zavesil s ich orig. prílohami ako technické informácie, bezpečnostné listy;
- To číslo je označenie ich prísad/aditív (oficiálne má balenie 300 ml, vnútri neotvorenej piskle len 250) a tam až na plechovke máš po nemecky písané, že účinok vydrží na 2000km (veď si prečítaj v nemčine na svojich pravidelne kupovaných plechovkách, čo na nich píšu a prípadne nám to sem napíš na kolko km to odporúčajú, ja som mal len typ 5129).
Ale nejde o nejaký kánon, keď to chceš dávať do každej nádrže tak to zrejme ničomu neublíži.

Z tých bezpečnostných listov si môžeš niekde popátrať aj zloženie a dumať, prečo niektorá prísada má také zloženie a dávkovanie, a iná makové. Tu máš aj ten tvoj 500 ml 5153 Pro-Line Benzin-System-Reiniger keď si si ho stále nevedel nájsť http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _5153.html a môžeš zistiť či je rovnaký ako tá 300m plechovka Motor System-Reinigera (ja to neviem, a som zvedavý čo zistíš, keď ťa to tak podrobne zaujíma).

Tomuto valvoline-u udávajú 3000 km, STP máva odporúčanie okolo 5000 km, tak asi odtial "sa vie", že nie sú originál myslené na nepretržité pridávanie do nádrží.

A pokial ide o účinnosť, tú každý overí až na svojom prípade, ak sa pýtaš aj na tú, ja ju nepopieram, v niečom mi čiastočne pomohol asi aj LM, a ďalej som pokračoval inými metódami (v prípade aditív, inými značkami podla vlastného uváženia).
Tu spomínajú LM System-Reiniger aj pre naftu aj benzín, že ich čistiaca účinnosť bola preukázaná organizáciou GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung) po pár sto km teda po jednej nádrži http://www.faz.net/aktuell/technik-moto ... 43615.html ďalej v texte spomenuli nejaká staršie Suzuki tuším s problémom udržania otáčok a klepania ventilov a tam im pomohlo až štvrté použité balenie niečoho od LM...
No prepac ak som nieco precital periferne sme predsa ludia a nikto nie je bez chyby.A ospravedlnujem sa ze som ta obral o tych par minut koli nejakemu textu ku ktoremu si si dal taku namahu.Uz nas tu teraz vsetkych teda hlavne mna osvietilo ze ako to je s aditivami respektive cistiacou prisadov.Neber si to v zlom ale ludia chodia na fora sa porozpravat popripadne poradit na to su tie fora.A to ze si musel duplikovat nieco...no boze opakovanie je matka mudrosti.A do buducna ci budes nieco po mne citat + reagovat na moje prispevky mi je jedno ako mrtvemu kabat.Neber si to v zlom.A keby si cital aj ty pozorne co som napisal v par prispevkoch hore tak by si zistil ze tuto prisadu som uz v aute pouzil davnejsie http://www.liqui.sk/cistic-benzinovych- ... -500ml/.Na buduce sa naozaj nemusis unuvat len aby si to niekomu musel vysvetlit a prist o drahocenny cas a vylievat si tu zlost a hrat sa na pana dokonaleho a zvysovat si ego!
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

No ale čítať snáď vieš nie? Ale možno je problém text pochopiť.
Ten čas čo si strávil písaním sebaľútostného a urazeneckého textu si mohol stráviť čítaním návodu na použitie.
LM vyrába toľko podobných fľaštičiek že je to až na škodu. Preto je možno lepšie zobrať niečo od inej overenej značky čo má jeden produkt v rade - jeden čistič hentoho, jeden zase tamtoho. Aký je rozdiel medzi LM pro line čistič a obyč. čistič? Okrem ceny... asi som slabo čítal :D
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Tak aspoň že diagnózu si vieš určiť, resp. si pamätáš z odborných posudkov. O čo ti ide, možno pochopí nejaký veštec, ak sa tým bude preberať.
Návštěvník píše:No ale čítať snáď vieš nie? Ale možno je problém text pochopiť.
Ten čas čo si strávil písaním sebaľútostného a urazeneckého textu si mohol stráviť čítaním návodu na použitie.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Tohle se často opakuje. Výzkum pochází skutečně z Anglie, z dob 2. války, kdy se zkoumalo, kolik informace se po cestě pojítky - vysílačka, morse, dálnopis - může ztratit, aniž by se ztratil přesný (válka) význam sdělení. Je to tzv. redundance informací. Ovšem aditiva tenkrát možná nepoužívali.
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Pekné :D Tiež priznávam, že je sťažené orientovanie sa v čítaní, aj ak sa tu vyjadrujú viacerí Návštěvníci; keď som toho ostatného na základe ich nerozlíšenia urazil, tak sa ospravedlňujem (píše tiež slovensky, no s diakritikou, na rozdiel od asi ďalšieho) - prečo sa nepodpíšete aspoň nejakým zhlukom písmen, či iniciálkami, páni? napríklad E.T., J.F.K., V.I.L. a pod.
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Odlišnosti: nevie nikto, uvádzané účinky +- podobné , zloženie tiež, pomôžu spomínané technické listy ktoré sú na uvedených DE linkoch aj v češtine - strany 2, Oddíl 3) Složení; len jeden má solventnú naftu a uhlovodíky c11-c14, len druhý obsahuje xylén a uhlovodíky c 10... :)
http://www.chemical-check.de/clientvers ... 012_CZ.pdf
http://www.chemical-check.de/clientvers ... 015_CZ.pdf
Neverím že existuje čo len 1% zákazníkov, ktorí sa "zodpovedne" rozhodnú podla tohto rozdielu..
a ich jedovaté účinky boli skúšané aj na krysách a králikoch :cry:
Návštěvník píše: LM vyrába toľko podobných fľaštičiek že je to až na škodu. Preto je možno lepšie zobrať niečo od inej overenej značky čo má jeden produkt v rade - jeden čistič hentoho, jeden zase tamtoho. Aký je rozdiel medzi LM pro line čistič a obyč. čistič? Okrem ceny... asi som slabo čítal :D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

bloke píše:Návštěvníci....prečo sa nepodpíšete aspoň nejakým zhlukom písmen, či iniciálkami....
To je právě to, co nikdo neví....:(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Laco

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Laco »

Neměl by někdo prázdný použitý obal od nějakého aditiva do benzínu?
Koupil jsem si VIF a je dost nepraktický. Rád bych ho přelil do nádoby s lepším dávkovačem.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Mohu ti věnovat obal od Wynns,ale já používám už nějakou dobu úspěšně lahvičku se šroubovacím uzávěrem od smetany do kávy. :lol: :wink:

Obrázek
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Kúpil som si jedno malé balenie VIFu, dolievam si tam z veľkej plechovky cez maličký lievik za 30centov, prichystám pred tankovaním, hodím do auta, nejaká kvapka tam po naliatí ostane ale beztak posun oproti striekačke a hadičke o 100% k lepšiemu.... funguje to v troch autách takže spokojnosť...
Tak VIFujte, nemáte niekto skúsenosť či by VIF vedel prečistiť maličkú vrstvu usadenín v saní benzínového motora s EGR? Mám na tom niečo k 126 000km, čistil som trubičku od EGR, opticky tam aj v saní vrstvička je ale do nejakej obštrukcie to má ďaleko... mechanicky to samozrejme pôjde ale je to trošku komplikované a ako laik to doma neurobím pred garážou... tak verím že by snáď niečo mohlo stiahnuť do motora...
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

objednal som si 500ml Millers Petrol Power tak uvidime.Navstevnik skus tohto millersa co som objednal ja.Mozes si tam potom ked minies nalievat VIF ako to robi Pitris :wink: 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:...nemáte niekto skúsenosť či by VIF vedel prečistiť maličkú vrstvu usadenín v saní benzínového motora s EGR?...
Tady VIF či něco podobného moc platné nebude, i z oplího klubu jsou informace (sám EGRem motor osazený nemám), že v takových případech pomůže jedině mechanické vyčištění. Po něm přidání aditiv má vliv na pomalejší zanášení.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Ne do paliva,ale do sání aplikuj http://www.wynns.eu/product/petrol-egr3/ , údajně to pomáhá.U benzínu by ten EGR snad neměl být tak zaneřáděný jak u dieselu. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Laco

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Laco »

Díky za inspiraci. Ta lahvička od smetany vypadá dobře.
Aditivujete i "plnotučná" vysokooktanová paliva? Psal jsem do Benziny a Verva 100 je prý aditivovaná. EuroOil mi zatím neodpověděl zda něco přidávají do 98 Super Plus.
Odpovědět