ADITIVA DO BENZINU

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Jak píše Colommbo,čistič palivové soustavy ma za úkol soustavu vyčistit,pakliže je nějaký problém,např.motor po staru běží jak bába po hrázi. :D Předpokládám,že svíčky a vzduchový filtr jsou v pořádku.Po této debordelizaci se pak už dává jen aditivum,přidávat ho do prémiového palivami přijde poněkud nesmyslné.Já tankuji běžný BA 95 u ONO +2 panáky Wynns(dříve VIF) a narozdíl od jiných co tankují prémiovky problém nemám.Nikdo neví,koli toho aditiva tam vlastně ten který výrobce paliva dává.Já
to vím naprosto přesně. :mrgreen:
Jinak většinou stačilo aplikovat ten čistič jednou,jen v jednom případě musel majitel aplikovat 2x po sobě,ale tam se jednalo o přeplňovaný přímovstřik a navíc jezdil hodně spořivě. :?
Co máš vlastně za motor,nějak mi to uteklo. :oops:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Kuba
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 11, 2016 10:31

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Kuba »

Mám 2.0 TFSI. Svíčky , filtry vše pravidelně měněno.Jinak 100 beru protože musím.Šlo mi o to že když bych dával 95 tku tak bych musel zvýšit oktanové nějakým přípravkem a + jestě zvlášt aditiva??Nebo už jsou v tom octan boosteru?

motor po startu ok :wink: , jen občas blbě chytne tak to chci pročistit a pak tomu nějakým přípravkem předcházet a proto se ptám na aditiva.a spořivě nejezdím :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Blahé paměti,když s těmi FSI,TFSI a TSI přišli,tak se po nějaké době na celou BA 98 téměř všichni zákazníci z vysoka vys....i a jestli neumřeli,tak jezdí na BA 95 dodnes. :lol: Já bych zkusil 1 nádrž BA 95 + intenzivní čistič od Wynns a pak BA 95 +aditivum Wynns,minimálně 2 nádrže.Zkrátka,dal tomu motoru nějaký čas. a pak se uvidí. :wink:
A není svíčka jako svíčka a nemusí to být zrovna Denso,jaké tam máš?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lefort »

Nic jiného než 98 bych netankoval, mám pocit že jinak se u některých koncernových motorů podpalovaly ventily. Nevím už ale u kterých a otázka je, jestli aditivum nezvýší oč z 95 dostatečně. Naštěstí tohle nemusím řešit 8)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Durex »

Neviděl bych problém s podpalováním ventilu jako spíš s tím,že si řídící jednotka upraví předstih právě kvůli tomu OČ 95 vlivem detonačního spalování. A tím pádem klesne výkon ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lefort »

Někde o tom psali, nevím kterého konkrétního motoru se to týkalo. Mám pocit že zrovna dvoulitr, ale myslím že atmosféra...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

VIF a Wynn's čistí a mažou, oktany navíc by měl "přinésti" třeba od Millerse Petrol Power Ecomax (uvádí 2 oktany) nebo Turbo CVL (zde 4 oktany).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bouchy

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bouchy »

Na octane boostery už nevěřím...
https://www.youtube.com/watch?v=O2KNbbdQv3E
Pravda, testů se dá udělat spousta, záleží na tom, kdo to platí :D Spíš věřím na ochranu, prevenci a čisticí schopnost...
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Podla mňa nato ide Kuba v poriadku, použiť prísady na čistenie vstrekovania/ventilov, hoci tankuje benzíny 98-100 a tento fakt mu ani ďalej nijak neprekáža (trebárs kvôli cene).
Aj v článkoch tu už citovaných sa nespomína palivo ako jediný dôvod zanášania palivovej sústavy, ...
A ako často by si mal používať napríklad ten Liqui Moly ? Napr. Motor-System-Reiniger Benzin Artikelnummer: 5129 http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _5129.html - sú na občasné použitie (najlepšie je, ak máš presne zamerané čo chceš odstrániť -prejavy, alebo nánosy- a po použití vieš zhodnotiť, či nastalo zlepšenie; u mňa boli po jeho vyjazdení + len čiastočné, a nie úplne uspokojivé). Na druhej strane plechovky som mal pod SK/CZ nálepkou (bez uvedenia km) viditelných nejakých 2000 km v nemčine, to je ale len nástrelové odporúčanie na interval použitia (po 2000km ho už určite nedám; potom som neskôr použil Valvoline a po ňom mám ešte v zásobe STP z týchto "pártisíc-kilometrových", medzitým prilievam VIF).

Keď budeš pridávať do nádrže samostatne tie dlhodobé prísady na pravidelné používanie (VIF, Wynns a pod.) tým nič neskazíš, a pravdepodobne niečomu pomôžeš :) a tie občasné sú len na tvojom odhade "potreby" použiť/vyskúšať.
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Bloke to myslis tie 500ml s odmerkov? :roll: Ja pouzivam cca uz rok tie jednorazovky od LM a s motorom a celkovo s autom si myslim len dobre starty,pohodlna jazda,tichsi motor no proste nestazujem sa.Ale keby to bolo len na obcasne pouzitie bolo by to od vyrobcu aspon si myslim tam na tej pixly napisane...napriklad nepridavat aditiva pred kazdym tankovanim a doplnene by to bolo asi takym koncovym textom...ze,tieto aditiva sluzi len na sporadicke precistenie palivovej sustavy motora,sviecok,ventilov atd...Tak sam uz neviem.Priznam sa ze tieto som este nemal http://www.liqui.sk/cistic-benzinoveho- ... ine-300ml/
najcastejsie kupujem tieto http://www.liqui.sk/prisada-do-benzinu-300ml/ su o nieco lacnejsie a obsah je tiez 300ml.Aby to nevyznelo tak ze ti Bloke protirecim :mrgreen: Peace naozaj sa nehadam len by som naozaj chcel vediet ako to tu uz spominal colommbo ze vraj tie pixle jednorazovky konkretne LM ktore su tu uvedene maju vraj nizsiu koncentraciu ako ti 500ml s odmerkov na cca 50ml na plnu nadrz.Tak uz sam neviem ako to je nieze by som colommbovu radu alebo ako to nazvat nazor zavrhoval ci nebral na vedomie.Keby som si to chcel overit u obchodnika v eshope tak ten by kludne potvrdil ze je to vhodne pred kazdym tankovanim plnej nadrzi len aby to nelezalo v sklade a mal z toho zisk.Tym nechcem obchodnikov urazit ale tak to je ked chce majitel aby obchod siel musia ist veci na predaj ako po masle. :roll:

PS: Este som zabudol dodat ze mat v plnej nadrzi 50ml a 300ml aditiv,no nie som chemik ale uz to vacsie mnozstvo je asi evidentne citelnejsie preto auto :roll: či?... :mrgreen: malo je niekedy viac? :mrgreen: alebo staci ta mala davka odporucana vyrobcom? :roll: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Este som zabudol dodat ze mat v plnej nadrzi 50ml a 300ml aditiv....
A co když těch 50ml je 6x účinnějších jako těch 300ml. Je to o té koncentraci aditiv v té nosné kapalině která je v pixli.... Něco se holt dává do nádrže v poměru jen 1:1000 a něco v 1:170 :shock:

A něco se dává občas a něco se dává pravidelně. Obyčejně ale ty "jednorázovky" jsou "silnější" a dražší, aby se to vyčistilo rychleji - za 1 nádrž a nemuselo se to přidávat pokaždé. A pak ty druhé "pomalejší" kdy se přidává pokaždé - ale ty zase vyjdou levněji. Jistější je ale pomaleji a stále....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Návštěvník píše:Este som zabudol dodat ze mat v plnej nadrzi 50ml a 300ml aditiv....
A co když těch 50ml je 6x účinnějších jako těch 300ml. Je to o té koncentraci aditiv v té nosné kapalině která je v pixli.... Něco se holt dává do nádrže v poměru jen 1:1000 a něco v 1:170 :shock:
Moze byt ze su 6x ucinnejsie :roll: Najlepsie by bolo keby predavali len 500ml s davkovacom,lebo potom maju z toho ludia salat co je ¨efektivnejsie¨atd... 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pitris »

Zas by to ale bylo moc jednoduchý :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Návštěvníku, pýtaš sa ma nato, čo som tu v tom dnešnom príspevku všetko spomenul, a ty si všetko nečítal. Takže ma tu s prepáčením oberáš o čas, lebo nasleduje len DUPLICITA inými slovami. Liqui Moly 5129 existuje len jeden =Motor-System-Reiniger Benzin, ešte aj link som sem zavesil s ich orig. prílohami ako technické informácie, bezpečnostné listy;
- To číslo je označenie ich prísad/aditív (oficiálne má balenie 300 ml, vnútri neotvorenej piskle len 250) a tam až na plechovke máš po nemecky písané, že účinok vydrží na 2000km (veď si prečítaj v nemčine na svojich pravidelne kupovaných plechovkách, čo na nich píšu a prípadne nám to sem napíš na kolko km to odporúčajú, ja som mal len typ 5129).
Ale nejde o nejaký kánon, keď to chceš dávať do každej nádrže tak to zrejme ničomu neublíži.

Z tých bezpečnostných listov si môžeš niekde popátrať aj zloženie a dumať, prečo niektorá prísada má také zloženie a dávkovanie, a iná makové. Tu máš aj ten tvoj 500 ml 5153 Pro-Line Benzin-System-Reiniger keď si si ho stále nevedel nájsť http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _5153.html a môžeš zistiť či je rovnaký ako tá 300m plechovka Motor System-Reinigera (ja to neviem, a som zvedavý čo zistíš, keď ťa to tak podrobne zaujíma).

Tomuto valvoline-u udávajú 3000 km, STP máva odporúčanie okolo 5000 km, tak asi odtial "sa vie", že nie sú originál myslené na nepretržité pridávanie do nádrží.

A pokial ide o účinnosť, tú každý overí až na svojom prípade, ak sa pýtaš aj na tú, ja ju nepopieram, v niečom mi čiastočne pomohol asi aj LM, a ďalej som pokračoval inými metódami (v prípade aditív, inými značkami podla vlastného uváženia).
Tu spomínajú LM System-Reiniger aj pre naftu aj benzín, že ich čistiaca účinnosť bola preukázaná organizáciou GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung) po pár sto km teda po jednej nádrži http://www.faz.net/aktuell/technik-moto ... 43615.html ďalej v texte spomenuli nejaká staršie Suzuki tuším s problémom udržania otáčok a klepania ventilov a tam im pomohlo až štvrté použité balenie niečoho od LM...
bloke

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Na tom tvojom používanom type LM aditíva je to po odkliku dokonca uvedené aj na stránke: Účinnosť je cca 2000 km; tak to ti majú uviesť presne len vetou, akú očakávaš?
Tak sa mi akosi potvrdzuje, že tvoje čítanie je príliš povrchné aj čo sme ti už napísali my, aj zverejňuje výrobca (iste ti to uviedli aj na plechovke)...
Prepáč, ale naposledy som čítal za teba (to neznamená že by som ti už nikdy na nič iného charakteru neodpísal).
Návštěvník píše:Bloke to myslis tie 500ml s odmerkov? :roll: Ja pouzivam cca uz rok tie jednorazovky od LM....Ale keby to bolo len na obcasne pouzitie bolo by to od vyrobcu aspon si myslim tam na tej pixly napisane...napriklad nepridavat aditiva pred kazdym tankovanim a doplnene by to bolo asi takym koncovym textom...ze,tieto aditiva sluzi len na sporadicke precistenie palivovej sustavy motora,sviecok,ventilov atd...Tak sam uz neviem.
najcastejsie kupujem tieto http://www.liqui.sk/prisada-do-benzinu-300ml/ ....
Odpovědět