ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

Jsou svátky. Odpoví ti později. A kam jsi to psal ty dotazy? Na jaký kontakty?
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

Mogulákom na tie tri e-maily, uvedené ako "Obchodně technický servis", .cz Totalákom sa dá priamo cez ich WEB a .sk na totalzavináčtotalbodkaeská.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od jerome »

FF píše:...ale zarazilo má, že nemá ACEA A3....
Ale ACEA nema uz samotny Racing ktory si si objednaval. Uz vtedy si ho nemal brat alebo vlastne objednavat ked ti ta ACEA tak strasne chyba,ale teba vytocilo ze ti podavali Alfu miesto Racingu. Ale nemaj boja Felda by z neho neklakla :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...neboj - ja som si ten Racing lustroval a už vtedy ma to zarazilo, ale tá VW502.00 tam bola, takže všetko sa zdalo byť OK... ...až kým mi v slávnom Mountfielde dali niečo iné, ako deklarovali v e-shope. Po pozretí noriem na tej Alfe mi bolo jasné, že je to ten Racing, ale čosi sa vo mne zlomilo, lebo k Mounfieldu cítim značnú nedôveru...
Ináč - objednávku som ešte v ten deň urobil znova a novú, ale s poznámkou, že žiadam presne to, čo deklarujú... ...no a doteraz sa nikto neozval - skrátka zákazník je idiot, keď žiada fyzicky to, čo deklaruje obrázok, nápis a popis... ...sme predsa v postkomunistickom priestore a zákazník má držať hubu a byť spokojný s tým, čo mu navrhne predávajúci... :oops:
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

Když žádáš modrý flašky a jim už došly, tak ti to nemůžou splnit .) Tak proč sis to tam vůbec objednával znova, když na ten Mountfield pořád nadáváš .) Když se mně obchod nelíbí, tak tam nenakupuju a nakupuju kde jsem spokojenej.
Já tomu nerozumim. Proč chceš pořád modrý lahvičky? To jsou jen obaly. Jde o obsah to je výrobek a ten ti dávali co jsi si objednal. Když ti dali Mogul Alfa, tak jsi hned věděl, že je to Racing? .) Jsem viděl jak si o tom přesvědčený .)
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...tak nie na 100%, ale povedzme na 95%...
...píšeš mi tu, že keď si objednám modré a dostanem zelené s iným názvom, tak som pomaly idiot, že som to nevzal - no to radšej napíš im, že prečo deklarujú niečo modré a predávajú zelené a s iným názvom... ...a mimochodom - mali to vedieť vysvetliť na mieste - ináč sú to podavači - a ešte k tomu sa ten idiot tváril ofučane... ...ja som nedal nič najavo, ale samozrejme tú ofučanosť milujeeeeeem!
Ver mi, že ti prajem zopár takých zážitkov, aby si vedel, čo obhajuješ! :idea:
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

Jasný, že ti to měli vysvětlit. Prostě tě to zmátlo. To je normální. Mně to taky nesli, tak jsem si myslel, že to bude k ničemu. Pak jsem si přečetl etiketu a věděl jsem, že to je ok. Akoráť jsem nevěděl proč to mají v zelených flaškách s frézou. To mně pak vysvětlil, že Mountfield chtěl sjednotit řadu olejů Alfa, aby to měl všechno ve stejných obalech a stejný název. Pro frézy vybrali Mogul Racing, tak jim ho začali stáčet do zelených flašek a změnili název, aby to byla ucelená řada Alfa.
Než doprodali zásoby Mogul Racing tak byl na fotce, protože přecházeli z jednoho balení na druhý. Teď už tam mají Mogul Alfa vyfocený.
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...ale sám uznáš, že zákazníka tieto obchodné ťahy "nezaujímajú" - a ešte k tomu, ako sa to má dozvedieť bežný zákazník, keď to neráčia vedieť samotní podavači?
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Pandora »

Podival jsem se na web Parama a jejich TL a jiz i rada Extreme 5w40 PD ma aprobaci na VW 502 00/505 00/505 01. Cena za litr v jejich eshopu 359,5,-
Rada Professional 5w40 uvadi TL aprobaci u VW norem stejnou jako Extreme, cena za litr je ovsem 554,- coz se zhruba odpovida cena v autorizovanem servisu, zeby AS pouzival radu Professional?
Jen tedy nevim, proc je ta rada Professional drazsi. V aprobaci se lisi u MB norem, Extreme PD MB 229.31. Professional MB 229.51.

Millers Premium uvadi v TL: vykonnove stupne, Valvoline uvadi v TL schvaleni/vykonnove stupne.
Predpokladam spravne, ze maji aprobaci?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Pitris »

Mělo by to tak být. A na rozdíl mezi Extreme a Professional se asi budeš muset zeptat přímo u zdroje v Paramu.... Jinak co se týče Extreme PD, tak lze koupit i za 180,- Kč/litr. Je to ale ACEA C3
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět