ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...to je otázka! Ak je to kvôli marketingovému oddeleniu, tak sa nič nedeje, ale ak je to kvôli ekonomickému oddeleniu, tak tam niečo chýba alebo naopak!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Pitris »

Jenomže jestli je to kvůli marketingu nebo kvůli penězům stejně nezjistíš. Tak se na to vykašli :x
a kup si olej kde budou na obale uvedena všechna písmenka a čísílka, která tam chceš mít.... :P :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

FF je šikovnej on to zjistí.
FF zkus najít ještě jiný olej co má MB 229.3 a nemá zároveň ACEA A3/B3 nebo ACEA A3/B4
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:Teda Ty seš vytrvalej jako červotoč :evil: :twisted:
Aj kvoli takymto heftom su vianoce vesele :lol: :lol: :lol: :wink:
Inak velmi vdacna tema :mrgreen: 5 stran sa vysvetluje FF ze olej do sneznych frez moze ist kludne do Felicie 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

Prvně mně nevěřil, že Mogul Alfa je Mogul Racing. Teď nevěří, že je to jen marketing vynechání ACEA .)
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...ale chlapi - už ste zabudli ako to bolo? Ja som bol ten, čo tu upozornil, že v Mountfielde majú Mogul Racing 5W-40 po 3,40€/l. Objednal som ho a prvý som sem písal, že mi na predajni dávali Mogul Alfa 5W-40... ...a ľahko sa dá zistiť, že kto to bol, čo písal, že taký olej neexistuje (Mogul Alfa 5W-40)...
...a do Feldy ísť môže, lebo má VW502.00, ale zarazilo má, že nemá ACEA A3. Zaujímavé, že všetci sa tu rozpisujú ako má tamto a hentamto, ale nikto nevie prečo ACEA A3 nemá...
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Mick 1 »

Víte,sám protože mám automobilní vzdělání a živí mě vše kolem aut .. věřím těm písmenkám a číslům na obalech (tak jako zdejší většina) Jeden bývalý spolužák jezdil kamionem do polska do stáčírny olejů.. Co se TAM prý děje je divočina ... ujistil mě že není nic nemožný. Mám snahu mu nevěřit a víc věřit normám na obalech.. Ale když vidím kolem jak se šidí potraviny - myslíte že neošidí i normy a oleje. Viskozitu SAE snad ne, ale ostatní... Bohužel ONI potřebují rozprodat ten velký tank..do jakých kanystru je jim prý téměř jedno :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Pitris »

FF píše:...a do Feldy ísť môže, lebo má VW502.00, ale zarazilo má, že nemá ACEA A3. Zaujímavé, že všetci sa tu rozpisujú ako má tamto a hentamto, ale nikto nevie prečo ACEA A3 nemá...
...uvedenou. A ještě bych zmínil hamtento :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...už som našiel páchateľa:

od Autoxxxrady » pon říj 28, 2013 13:56
Autoxxxrady píše:Mogul Alfa 5W-40 ani neexistuje. Tak co ti to nabízel?
:wink: :wink: :wink:
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

Myslíš, že jsem psal, že neexistuje? To jsem psal. Protože byl nový a neznal jsem ho z hlavy hned. Ale pak mně stačilo mrknout na stránky výrobce porovnat bezpečnostní listy a mít flašku a bylo to ok. Pak jsem si to ještě pro jistotu ověřil v Paramu, že to tak je. Však to je dobře, že jsi upozornil. O to nejde. Jde o to, že i když jsem ti zjistil, že je to Mogul Racing, tak furt se ti to nelíbí. A pak jsi přišel s tím, že nemá ACEA .)
Všechny oleje neznám z hlavy to je jasný. Když mně tady zas najdeš nějakou přebalenou vychytávku, tak ti zase napíšu, že neexistuje .) než si ověřim co to je zač.
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

ACEA A3 nemá kvůli marketingu už ti to tu píšu .) a jestli se mýlím, tak se musim ještě hodně vzdělávat.
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...myslím, že ten Total Quartz 5W-40 5l za 21,20€ mi zatiaľ stačí a o do roka sa možno dozvieme, čo má Mogul proti ACEA...
...ale aj s tým Totalom to nie je jednduché - neviem rozlúštiť dátum (už som tu ten kód niekde dával) avšak podľa fľašky je to tá posledná "verzia"... ...uvidíme, či mi odpovedia po Novom roku Totaláci, alebo Moguláci...
Autoxxxrady

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Autoxxxrady »

A koukni za jak dlouho jsem ti zjistil co to je. Do druhýho dne. Já myslim, že to je celkem rychlý ne? .) Když něco nevim, tak si to doplnim. Že to nevim hned to se omlouvám. A pak mně to potvrdili i v Paramu moje zjištění.
Příspěvekod Autoxxxrady » úte říj 29, 2013 10:18

Tak jsem to zjistil. A je to tak, že na obrázku mají Mogul Racing 5W-40 ten všichni známe, ale fyzicky prodávají Mogul Alfa 5W-40. Výkonnostní specifikace má stejné jako Mogul Racing. Akoráť má na obrázku zahradní sekačku na obalu a je v zeleném obalu s šedým víčkem což podle obrázku Mogulů Alfa na webových stránkách Parama sedí. V nabídce ho Paramo na svých stránkách nemá, ale má ho v dokumentaci takže ho vyrábí. Datum plnění je 28.08.2013. Psal jsem ještě pro jistotu do Parama, abych si to potvrdil, ale v tomhle případě je všechno v pořádku. Akoráť místo Mogul Racing máte Mogul Alfa, ale co do výkonu jsou to stejné oleje .)
Dneska jsem byl na prodejně a dva koupil, abych to ověřil. Když mě ho nesl, tak jsem si říkal, že má FF pravdu, ale pak jsem to pořádně prohlídl a je to výkonostně jako Mogul Racing a na strákách Parama jsem našel bezpečnostní list. Technický tam nemají. Na to mě teprv odpoví. Takže příště to chce pořádně ověřit než vydávat nějáké zprávy, že je to špatný olej. Až mně odepíšou z Parama, tak dám ještě vědět. Ale za mě je to ok :wink: Akoráť jsem Mogul Alfa neznal, protože ho neměli v nabídce v eshopu Paramo. Ale člověk se pořád učí .) A za 85kč/l je to pecka
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od Pitris »

FF píše:....uvidíme, či mi odpovedia po Novom roku Totaláci, alebo Moguláci...
Heuréka. Zeptat se výrobce.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
FF

Re: ACEA A3/B3 a firemní normy MB a VW

Příspěvek od FF »

...pýtal som sa už vtedy, keď sme o tom horúčkovito debatovali (a to aj .sk a aj .cz), ale odpovede žiadne...
Odpovědět