320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od NOVON »

Máchal: 1.8T od VW je dobrý motor,má ještě dobrý základ,či-li litinový blok motoru.Jediné na co je náchylný,tak že se při zanedbávání výměn oleje ucpává sítko v sacím koši olejového čerpadla.
Jinak to jede velice hezky 20V s Turbem..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:Cituji: Tyto polymerní látky jsou při provozu oleje střihově namáhány, zejména v olejovém čerpadle a dochází k jejich trhání na menší molekuly....
v.vilik píše:A jak se dá roztrhnout molekula? To čerpadlo dokáže rozdělit molekulu? :roll: :?:
Ptáš se dobře, ale blbýho :mrgreen: já nejsem ani fyzik ani chemik, já jen citoval ing. Černého z VŠCHT Praha
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Návštěvník »

Jde jen o jakesi nazorne pripodobneni, aby si to laik dokazal alespon trochu predstavit. Nic jineho bych za tim nehledal.
Návštěvník

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Návštěvník »

Dochází ke zkracování řetězců u polymerů - toť vše. :!:
Návštěvník

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud by někdo dokázal olejovým (resp. jakýmkoliv) čerpadlem rozdělit molekulu, dostal by minimálně Nobelovu cenu...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Colommbo »

v.vilik píše:...A jak se dá roztrhnout molekula? To čerpadlo dokáže rozdělit molekulu? :roll: :?:
Klasický šnekový mlýnek na maso je v určitém smyslu vlastně taky takový "čerpadlo". A zkus do něho strčit prst... :shock: Tož asi tak, pro představu... :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Máchal »

NOVON píše:Máchal: 1.8T od VW je dobrý motor,má ještě dobrý základ,či-li litinový blok motoru.Jediné na co je náchylný,tak že se při zanedbávání výměn oleje ucpává sítko v sacím koši olejového čerpadla.
Jinak to jede velice hezky 20V s Turbem..
Nestěžuju si, jen se bojím dne, kdy auto půjde z domu a budu se rozhodovat, co za motor zvolit (v ojetině - na nové nejsou chechtáky)
Když vidím nynější TSI, EcoBoosty a jiné parodie na motor, tak výběr opravdu nebude jednoduchý.
Každopádně o zanedbaných 1.8T a s tím spojených problémech s ucpaným sítkem vím, ale já asi na takový motor nenarazil (ťuk ťuk) a olej měním vždy do 10tkm (což většinou ani nenajedu)
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od bjukemen »

z toho testu vyplyva, ze netreba hadzat flintu do zita nad mineral. olejmi pretoze ako vieme mineral ma vybornu odolnost voci vysokym tepl. a tu sa to aj potvrdilo


a kedze TEBOIL spada pod koncern LUKOIL kvalita je tam zarucena
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Colommbo »

bjuke: Souhlasím, kdyby byl pro mou potřebu v odpovídající viskozitě a s odpovídajícími specifikacemi, byl by pro můj motor (klasika benzín střední velikosti 2001) minerál celkem jasnou volbou... :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Pitris »

Máchal píše:Když vidím nynější TSI, EcoBoosty a jiné parodie na motor, tak výběr opravdu nebude jednoduchý....
Ještě tady naštěstí pár "poctivých" motorů zbývá 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Máchal »

Pomalu, ale jistě se nám to zužuje :?
Máchal

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Máchal »

Colommbo píše:A pocity, dojmy, zkušenosti...? :)
Pocity po těch pár dnech a cca 300km jsou více než pozitivní :wink: Motor si přede jak zamlada a co mě nejvíc udivilo, tak oproti Mobil Super 3000 5W40 je motor tišší (za studena i za provozní teploty) respektive se mi zdá, že ani na nový Mobil X3000 nebyl motor tak tichý (tady doufám, že jsem měl origo Mobil a ne padělek - koupen na cardu) Ochota vytáčet motor je pořád skvělá (1.8VTi byl víc než dobrý soupeř :wink: ) tak doufám, že to vydrží a příští výměnu opět budu dávat Sunoco :wink: Další poznatky přihodím za delší čas.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Colommbo »

Pár dnů a 300km opravdu není mnoho, ale věřím, že ti spokojenost vydrží (vpodstatě ani není důvod, proč by neměla) stejně jako mně - na 5W50 najeto 45tis.km, z nich posledních 20tis. na Sunoco... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od Máchal »

Moc toho nenajezdím, ale prostě mám z toho oleje daleko lepší pocit, než z předešlého Mobilu Super 3000.
adosM

Re: 320tkm potřebuju poradit s viskozitou

Příspěvek od adosM »

Máchal píše:Moc toho nenajezdím, ale prostě mám z toho oleje daleko lepší pocit, než z předešlého Mobilu Super 3000.
Tak ono srovnávat poctivé sunoco synturo sportivo 5w50 ( T.B.N skoro 10, HTHS vis 4.8 nebo 4.9 a vis indexem 182 a kde se nehraje na jakýsi debilní normy) s Mobilem 5w40 ani nejde. :D
Odpovědět