3 roky starý Yaris žere 0,5l oleje /1000km, je to normální?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: 3 roky starý Yaris žere 0,5l oleje /1000km, je to normál

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:...Působilo to, že solidní člověk tam nechce mít malé auto, aby náhodou nebyl v podezření, že na větší nemá.
Hitem mezi boháči na Manhattanu je Smart. A to jde o mizivý podíl těch pracujících Američanů, kteří si mohou dovolit ten největší luxus, tj. auto vůbec nevlastnit.
Ano, asi to bude mizivý podíl Američanů - Smarta jsem v USA opravdu neviděl, ani na Manhattanu, kde jsem coural 2 dny.
Návštěvník

Re: 3 roky starý Yaris žere 0,5l oleje /1000km, je to normál

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Do práce a na nákup se bez auta nedostaneš z každé druhé vsi i u nás. Rozlehlé oblasti jsem zmiňoval také, ty u nás nemáme, ten mobilní signál prý máme... :D
Rozdíl je v tom, že vzhledem k snad dokonce 1. pozici ČR na světě co do střední vzdálenosti mezi obydlenými body (nejen na mapě) ti na rozdíl např. od Kanady či Austrálie (na posledních příčkách v tomto parametru, tedy pokud jde o státní útvary jako takové) nehrozí, že v případě poruchy tvé "uhoněné motorové myši" :mrgreen: při té cestě do práce či za nákupem bídně zahyneš.

Kromě toho, u nás stále ještě funguje nějaká veřejná doprava - na rozdíl od většiny obydlených míst v USA. No a od toho se odvíjejí také zcela rozdílné požadavky na provozní spolehlivost a výdrž aut. :idea:
Návštěvník

Re: 3 roky starý Yaris žere 0,5l oleje /1000km, je to normál

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Smarta jsem v USA opravdu neviděl, ani na Manhattanu, kde jsem coural 2 dny.
Buď jsi se špatně díval anebo jsi tam byl už nějaký ten pátek zpátky.
Odpovědět