10w40 Audi 80 1,9tdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

loonger

10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od loonger »

Zdravím, potřeboval bych doporučení jaký olej lít do Audi 80 1.9TDI motor 1Z.
Popř. jaké máte kdo zkušenosti.
Interval mám 10 000 na výměnu, momentálně tam je Shell Helix HX7 10w40.
Specifikace pro automobil je VW 505 00. Auto má najeto cca 280 000, jezdím s ním denně jak krátké tak dlouhé trasy.
P.S. Na oleji nepotřebuji šetřit hledám to nejlepší co je, i když pro tohle staré TDI to nebude tak horký?!

Dík moc
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Jerry3 »

A znovu, snad již po 1000 a prvé, "škatulkovy" dotaz od koncernaka, jenž je líný hledat a hlavně potřebuje ten "nejlepší" olej, aniž by na něm chtěl šetřit... :evil:
loonger

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od loonger »

Co tě sere že mám auto z koncernu nebo že se ptám na olej?!? :D
Co jsem tady hledal tak jsem toho tady moc o tomhle autě nenašel, co se tady probírá za tdi-čka tak většinou novější generace.
Naposledy upravil(a) loonger dne úte říj 18, 2016 11:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Pitris »

loonger píše:....Shell Helix HX7....
Klidně u něj zůstaň :wink: Důležitější je ten interval výměny 10tkm....
Jinak Jerry3 naráží - a možná oprávněně - na http://www.oleje.cz/forum/vw-audi-skoda ... t5997.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
loonger

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od loonger »

Jasné, to jsem četl, díky, spíš mě zajímala odpověď od lidí co to auto mají nebo tak, jelikož sem rozmýšlel tam na zimu dát 5w.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Pitris »

5w40 dát můžeš, ale bude mít opodstatnění jen při častých mrazivých startech a kratších jízdách.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
loonger

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od loonger »

Jo to mě právě taky zajímalo, v zimě jezdím spíš krátké trasy, že se to ani pořádně neohřeje a občas mi při studených startech cvakaj hydroštely než se vymezí vůle pak je klid, myslíš že s tou 5w nebude problém? Jinak olej se mi neztrácí - nemusím dolívat.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Jezevcik »

loonger píše:...spíš mě zajímala odpověď od lidí co to auto mají nebo tak...
Obávám se, že takových lidí už moc není. Ani si nepamatuji, kdy jsem Audi 80 TDI viděl naposledy. To nic nemění na tom, že jde o motor, který konstrukčně nedisponuje něčím převratným a ten Shell v rozumných intervalech výměny bude bohatě stačit.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
loonger

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od loonger »

Jj, jsou to starý kamna, :mrgreen: i když ta moje oproti třeba MB Vitu z roku 2006 co mám vypadá dost zachovale, ani známka rzi, podvozek má původní nátěr a paráda, což se o MB říct nedá, to se snad víc vyvařuje než jezdí. Dík za odpověď. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Pitris »

loonger píše:....v zimě jezdím spíš krátké trasy, že se to ani pořádně neohřeje a občas mi při studených startech cvakaj hydroštely než se vymezí vůle pak je klid, myslíš že s tou 5w nebude problém....
Problém to nebude, a 5w ty hydroštely natlakuje po mrazivém startu dřív ale po 280-ti tkm je jiný olej asi už neztiší. 10w40 bude v pohodě pokud nebydlíš někde kde bývá často -15 Celsiů a míň.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
loonger

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od loonger »

Jj, tak nechám tu desítku. :) Servis mám v plánu jak mi to časově vyjde, takže ty hydroštely se budou dělat při tom + zbytek.
Díky za odpovědi. :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Jerry3 »

loonger píše:Co tě sere že mám auto z koncernu nebo že se ptám na olej?!? :D
Jenom to, že jako "správný koncerňák" jsi měl obvyklou potřebu založit další samostatné vlákno k těm několika tuctům o tomtéž zde již existujícím. Jinak řečeno, potřebu domoci se preferenčního zacházení ... aby se ti, vcelku logicky, dostalo triviální odpovědi na triviální dotaz.

Přitom, pokud skutečně platí toto
loonger píše:Co jsem tady hledal tak jsem toho tady moc o tomhle autě nenašel, co se tady probírá za tdi-čka tak většinou novější generace.
tak ti muselo být předem jasné (nejspíše však nebylo...), že stačí postupovat podle analogie: ony motory 1,9TDI se totiž lišily v nárocích na olej pouze tím, zda to byly ještě rotačky anebo již PD, a pak také po zavedení filtru pevných částic, jinak zcela nekompatibilního s PD.
loonger píše:Jasné, to jsem četl, díky, spíš mě zajímala odpověď od lidí co to auto mají nebo tak...
Mně zase pro změnu není jasné, jakou že by to mělo mít relevanci, i kdybys nakrásně někoho takového tady objevil.

No a nakonec, přesně v duchu potřeb klasického koncerňáka, jsi neopomněl příležitost se pochlubit:
loonger píše:Jj, jsou to starý kamna, :mrgreen: i když ta moje ... co mám vypadá dost zachovale, ani známka rzi, podvozek má původní nátěr a paráda...

Poučení: Veškerá snaha naučit konceňáky samostatnému myšlení, aniž by "potřebovali vodit za ručičku", je nejspíše marná. :( Dtto co se týče jejich socializace...
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od NOVON »

loonger: No myslim si,ze tyhle auta znam dokonale,asi jediny tady na foru.Ten shell co tam davas je vyborny olej s vybornymi cisticimi schopnostmi.Cvakani po studenem startu je u techto motoru normalni a pokud tam das 5W,tak cvakat prestane o 1,2 vteriny drive.Zustal bych u toho co tam mas doted i vymeny delas na "jednicku"..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od NOVON »

jerry3: No a co je to takovy problem?Padne server nebo co?Misto rejpani,bys mel ocenit,ze je jeste nekdo,kdo ma a stara se o tyhle stare auta a ne jako ty,ktery zbabele utekl na novejsi rocnik,misto toho,aby jsi zustal u osvedceneho Galanta.Tohle ja ocenuju a chvalim,ne ty dnesni papiraky,co si rikaji automobily..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: 10w40 Audi 80 1,9tdi

Příspěvek od Pitris »

Jardo myslím si že víš že Tě beru a respektuju, ale toto snad ještě není typický "koncern"....
PS: ale vím jak si to myslel.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět